Bayanlar İçin Zayıflama Egzersizleri

Zayıflama egzersizleri

 

 

Spor salonuna gitmeye vakit bulamayan bayanlar için bir kaç egzersiz paylaşmak istiyorum. 5’er dakikadan 3 tekrar toplam 15 dakika, kilolarınızdan kurtulmak ve daha ince bir bel çevresi için seve seve harcanabilecek bir süre.

Bu zayıflama egzersizleri ni ilk defa yapacaksanız, dilerseniz ilk hafta günde  sadece bir tekrar yapabilirsiniz.

Unutmayın ne kadar çok egzersiz yaparsanız o kadar çok kalori yakar ve uygun beslenme ile hayallerinizde ki vücuda o kadar çabuk kavuşursunuz.

Öğün ile egzersiz arasına en az 1 saat süre koymayı unutmayın. Egzersizlerin yanında beslenme programlarına da ihtiyacınız olacak

 

https://www.fitnessandbeast.com/beslenme/

 

V-UPS

zayıflama egzersizleri

Sırtüstü yere uzanın ve aynı anda hem bacaklarınızı hem de kollarınızı V harfi oluşturacak şekilde tam ortada buluşturun. Bacaklarınız ve kollarınız 45’er derecelik bir açı almalı. Bacakları ve kolları indirirken yere temas etmemesini sağlayın. 30 saniye boyunca hareketi tekrarlayın.

Leg Raises

zayıflama egzersizleri

Yere yatın ve ellerinizi ister yana, isterseniz kalçanızın altına ya da başınızın arkasına koyun. Nefes alın ve iki ayağınızı birden yere 90° açı oluşturacak şekilde dizlerden kırmadan kaldırın. Ayaklarınızı yere indirirken nefes verin. 1 dakika boyunca devam edin. Harekete alıştıktan bir süre sonra ayaklarınızı indirdiğinizde yere temas ettirmeyin. Yer ile arasında bir kaç santim kalmalı.

 

Superman Hareketi

 zayıflama egzersizleri

Yere yüzüstü yatın. Nefes alın ardından kollarınızı ve bacaklarınızı aynı anda kaldırın. Hareketi tamamlarken nefes verin. Hareketi 30 saniye boyunca tekrarlayın.

 

Jump Squat

zayıflama egzersizleri

Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın, mümkün olduğu kadar eğilin ve sıçrayabildiğiniz kadar yukarı sıçrayın. 1 dakika boyunca tekrar edin. Bu hareket kalçalarınıza biçim kazandıracak ve kalp ritminizi yükseltip terlemenizi, yağ yakmanızı sağlayacaktır.

 

Mountain Climber

zayıflama egzersizleri

Şınav ya da klasik plank pozisyonuna geçin. Karnınızı sıkı bir şekilde tutarak, önce sağ dizinizi göğsünüze çekin ve başlangıç pozisyonuna dönün.  Ardından sol dizinizi çekin ve başlangıç pozisyonunuza dönün. Harekete 1 dakika boyunca devam edin.

 

Lunge

zayıflama egzersizleri

Eller ön tarafta birleşik iken, sağ ayağınızı ileri atıp aynı anda sol ayağınızı geriye atıp çökün. Yukarı sıçrayın ve sol ayağınızı öne, sağ ayağınızı arkaya atıp çökün. Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

 

Herkese iyi sporlar

 

blank
About The Author
- Uzm. Dr. Emre ÖZKAN Göğüs Hastalıkları Uzmanı. 2002 yılı Hacettepe İngilizce Tıp Mezunu. Sağlık ve beslenme konuları editörü.
Abonelik
Bildir
guest

2 Yorum
En yeni
En eski Beğenilen
Inline Feedbacks
View all comments
Kristina

egzersizleri kaç gun ýapilmali

Fitnessandbeast

Bu egzersiz programı hergün yapılabilir.