Calves Over Bench Sit-Ups Nasıl Yapılır?

Calves Over Bench Sit-Ups

Calves Over Bench Sit-Ups

 

Calves Over Bench Sit-Ups Nedir? Ayakları bench sehpasına koyarak yapılan bir karın egzersizidir. Her ne kadar basit bir egzersiz olarak görülse de, püf noktalarını bilmediğinizde boşa yapılmış bir egzersiz olacaktır. Yeni başlayanlar ve ileri seviye için uygundur. Rectus abdominis (six pack – ön karın) kaslarında güzel bir yanma hissettirir.

Calves Over Bench Sit-Ups Nasıl yapılır?

  • Düz bench sehpasına iki ayağınızı da koyup yere uzanın. Resimde gördüğünüz gibi dizle kalça arası yere dik konumda olmalı. Bunun nedeni ise Psoas Major kasını devre dışı bırakıp Rectus Abdominis ön karın kaslarını maksimum seviyede çalıştırmaktır.

  • Ellerinizi başınıza koyun ve ön karın kaslarınızı hissederek üst vücudunuzu bir kıvrım oluşturacak şekilde yukarı kaldırmaya çalışın.

  • Hareketi doğru yaptığınızdan ise sadece şu şekilde emin olabilirsiniz: Ön karın kaslarınızda çok iyi bir yanma oluşmalı.

  • 3 set maksimum tekrar olarak uygulayabilirsiniz.

 

Calves Over Bench Sit-Ups Nereyi Çalıştırır?

  • Rectus Abdominis ; Ön karın kaslarıdır. Göğüs kafesinin ön – orta kısmından başlar ve Pubis kasık kemiğine bağlanır. External oblique ve İnternal oblique karın kaslarının arasındadır

 

Calves Over Bench

Hareketin çalıştırdığı kaslar

 

Psoas Muscle

 

 

Yazar Hakkında
- 1993 İzmir doğumlu. Orta okul ve lise yılların da profosyonel koşucuydu. 2010 yılından itibaren fitness yapmakta.

Egzersizle ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.