Hugh Jackman | Wolverine | Beslenme Programı

Hugh Jackman Wolverine Beslenme Programı

Hugh Jackman Wolverine Beslenme Programı

Hugh Jackman Wolverine Beslenme Programı

Beslenme

Her antrenmanınızda ki veriminizi maksimize edecek, yağ yakımınızı körükleyecek ve kas gelişiminizi arttıracak bir beslenme programının gücüne inanın!

Kahve: Kafein yavaş başlayan bir gym sabahına enerji katacaktır. “Ben çalışmaya başlamadan önce bir espresso içmekten çekinenlerden değilim, ihtiyacım olan küçük dokunuşu sağlayabiliyor.” diyor Hugh Jackman.

Yulaf: Karbonhidratlar tamamen yasak değil fakat sınırlı. “Kahvaltı olarak yulaf ezmesi yiyorum; kahverengi pirinç veya tatlı patates de öğle yemeğim.” Öğleden sonra 3’den sonra karbonhidrat asla alınmıyor. “Eğer sadece bu değişikliği yapıp başka bir şey yapmasanız bile 1 ay sonunda 5 kilo kaybetmiş olacaksınız.”

Protein: Acıyı azaltmak ve kaslarınızı daha hızlı onarmak için proteine önem vermek gerekiyor. “Her 1 kilogram kas yapısı için 2 gram protein tüketmek gerekiyor.” diyor Jackman. 90 kg’ı hedeflediği için günde 260 grama ihtiyacı var. Bu 11 tane tavuk göğsü ya da ciddi miktarda protein shake demek.

Mentalite

Gaza gelmeyin ama yüklenin: İdeal ağırlığınızın 3-4 kilo aşağı ve yukarısı bandında gezinin çünkü en yoğun çalışmalar sizi en tepeye taşıyacak ve vücudunuzu bakıma alacak diye bir şey yok. Jackman şöyle diyor: “Sıfırdan başlamak her zaman zordur, bildiğiniz zeminde kalmak hep daha avantajlı.”

Öncelikle fitness daha sonra kas: “Benim yaşımda yağ kaybetmek daha da zorlaşıyor.” diyor Jackman. Eğer size ve güç olarak yükselmek istiyorsanız fit olmak çok önemli. “Fit ve dayanıklıyım ve bunu kaslarımı güçlendirmek için temel olarak kullanıyorum.”

Uyurken kas yapın: “Protein shakerimi her zaman yatağın yanında tutarım. Eğer gece uykudan uyanırsam, onu kafaya dikmeden geri uykuya yatmam. Bu metabolizmamın çalışmasını ve kaslarımın tamiratını sağlıyor.”

Güçlüyken çalışın, yorgunken değil: Zihin durumunuz sonuçlar için en belirleyici olan şey. “Motivasyon en zor şey” diyor Jackman ve ekliyor “Eğer gym’e giderken ayaklarınızı sürüyorsanız hiç girmeyin daha iyi. İyi bir uyku çekin ve ertesi günü deneyin.”

Supplement

Antrenmanları esnasında besin takviyesi olarak creatine , glutamine, multivitamin ve whey protein kullanmıştır.

 

 Hugh Jackman Vücut Geliştirme Programı için:

Wolverine | Hugh Jackman | Vücut Geliştirme Programı

About The Author
- 1993 İzmir doğumlu. Orta okul ve lise yıllarında profesyonel koşucuydu. 2010 yılından itibaren fitness yapmakta.
Abonelik
Bildir
guest

1 Yorum
En yeni
En eski Beğenilen
Inline Feedbacks
View all comments
omer

harika