Lazar Angelov Beslenme Programı

lazar angelov beslenme

Lazar angelov beslenme programı

Lazar Angelov Beslenme Programı

Angelov sağlık problemlerinden dolayı kış aylarında hacimlenmeyi seviyor ve günlük diyet i 6-7 hafif ve sağlıklı öğünlerden oluşmakta. 

İhtiyacına göre sezondan sezona yağ oranını %3 ten %12 ye çıkmakta.  Angelov karın kaslarını korumak için mükemmel bir diyet uyguluyor.

Her 2 saatte bir Ufak öğünler tüketiyor ve her öğünde 35 gram protein alıyor.

(bknz: https://www.fitnessandbeast.com/ketojenik-diyet/)

Kas kaybına sebebiyet vermemek için kalori sınırlayıcı diyetler olmasına dikkat ediyor. 

Buna engel olmak için Angelov yüksek protein alınımını düşük karbonhidrat ile birleştiriyor ya da karbonhidrat dönüşümlü diyet uyguluyor. Bu yöntem kas yoğunluğunu korumasını sağlıyor.

Öğünleriyle birlikte vitamin ve mineral farkını ortadan kaldırmak için supplementler de tüketiyor. Angelov un bir günlük diet i bunları içermekte:

  • Öğün 1 : Yumurta , yulaf ezmesi , greyfurt ve fıstık ezmesi

Bu öğünde 6 yumurta tüketiyor. Eğer kilo probleminiz yoksa sizde bu şekilde protein ihtiyacınızı doğal olarak yumurtadan karşılayabilirsiniz. Fıstık ezmesini abartmamakta fayda var. Yulaf ezmesi ise karbonhidrat ihtiyacınızı sağlıklı olarak karşılayacaktır.

  • Öğün 2 : Tavuk, pirinç , brokoli

Tavuk eti ise göğüs olarak tercih edilmelidir. Az yağ ve maksimum protein. Pirinci ise yağ ve kilo oranınıza göre tüketin. Brokoliye ise fazla zeytin yağı kullanmayın. Hiç yağ kullanmadan haydari eşliğinde Türk damak tadına uygun olarak tüketmek bence en iyi yöntem.

  • Öğün 3 : Ton balığı, Avakado, makarna

Ton balığının yağını tamamen süzmeyi unutmayın. Makarna ile karıştırarak da tüketebilirsiniz. Yine aynı şekilde miktarları kendinize uygun hale getirin.  Avakado ise tartışılır. 1 adet avakado  ortalama 320 kalori olmasına rağmen 4 gram protein mevcuttur. Öğüne ekleyip eklememek size kalmış.

  • Öğün 4 : Tavuk ve pirinç

Bu öğünü akşam idmanından önce tüketebilirsiniz.

  • Öğün 5 : Yeşil salata ve Somon balığı

Yeşil salataya fazla yağ kullanmadığınız sürece tüketmeniz oldukça faydalı olacaktır. Somon balığı ise 100 gramında 20 gram protein bulundurmaktadır.

  • Öğün 6 : Brocoli ve süzme peynir

Bu kadar öğünü tüketip hala doymadım diyorsanız gece yatmadan önce brocoli ve süzme peynir açlığınızı bastırır ve gece boyunca kas onarımınıza yardımcı olur.

Sonuç olarak Lazar Angelov’un beslenme programı bu şekilde. Aşağıya yorumlarınızı ekleyebilir ve programı hakkında ne düşündüğünüzü yazabilirsiniz.

Herkese iyi sporlar. 

 

About The Author
- Uzm. Dr. Emre ÖZKAN Göğüs Hastalıkları Uzmanı. 2002 yılı Hacettepe İngilizce Tıp Mezunu. Sağlık ve beslenme konuları editörü.
Abonelik
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments