Lazar Angelov Beslenme Programı

lazar angelov beslenme

Lazar angelov beslenme programı

Lazar Angelov Beslenme Programı

Angelov sağlık problemlerinden dolayı kış aylarında hacimlenmeyi seviyor ve günlük diyet i 6-7 hafif ve sağlıklı öğünlerden oluşmakta. İhtiyacına göre sezondan sezona yağ oranını %3 ten %12 ye çıkmakta.  Angelov karın kaslarını korumak için mükemmel bir diyet uyguluyor. Her 2 saatte bir Ufak öğünler tüketiyor ve her öğünde 35 gram protein alıyor.

(bknz: https://www.fitnessandbeast.com/ketojenik-diyet/)

Kas kaybına sebebiyet vermemek için kalori sınırlayıcı diyetler olmasına dikkat ediyor. Buna engel olmak için Angelov yüksek protein alınımını düşük karbonhidrat ile birleştiriyor ya da karbonhidrat dönüşümlü diyet uyguluyor. Bu yöntem kas yoğunluğunu korumasını sağlıyor.

Öğünleriyle birlikte vitamin ve mineral farkını ortadan kaldırmak için supplementler de tüketiyor. Angelov un bir günlük diet i bunları içermekte:

  • Öğün 1 : Yumurta , yulaf ezmesi , greyfurt ve fıstık ezmesi

  • Öğün 2 : tavuk, pirinç , brokoli

  • Öğün 3 : Ton balığı, Avakado, makarna

  • Öğün 4 : tavuk ve pirinç

  • Öğün 5 : Yeşil salata ve Somon balığı

  • Öğün 6 : Brocoli ve süzme peynir

Sonuç olarak Lazar Angelov’un beslenme programı bu şekilde. Aşağıya yorumlarınızı ekleyebilir ve programı hakkında ne düşündüğünüzü yazabilirsiniz.

Herkese iyi sporlar. 

 

Yazar Hakkında
- Uzm. Dr. Emre ÖZKAN Göğüs Hastalıkları Uzmanı. 2002 yılı Hacettepe İngilizce Tıp Mezunu. Sağlık ve beslenme konuları editörü.

Egzersizle ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.