Yuri Boyka | Vücut Geliştirme Programı

Yuri boyka

Yuri Boyka | Scott Adkins | Vücut Geliştirme Programı

 

Yuri Boyka Kimdir?

Undisputed / Yenilmezler filmi ile gönlümüze taht kuran  Scott adkins‘i iri vücudu ve sert mizacı ile Ruslara benzetsekte  17 haziran  1976 yılında İngiltere’nin Coldfield şehrinde doğmuştur. 10 yaşında iken dövüş sanatlarına merak salan Yuri Boyka judo ya başlayıp 14 yaşında izlediği  »Bruce Lee ve »Jean-Claude Van Damme filmleri sayesinde tae-kwon-do ya geçiş yapmıştır.

25 yaşındayken Honkong sinemasında beyaz perdeyle tanışmış ve günümüze kadar  kronoloik sırası ile The Accidental Spy, Pure Vengeance, Extreme Challenge, Black Mask 2: City of Masks, Special Forces, The Medallion, Unleashed, Pit Fighter, The Pink Panther, Undisputed 2: Last Man Standing / Yenilmez 2, The Bourne Ultimatum, The Shepherd: Border Patrol, X-Men Origins: Wolverine, The Tournament, Stag Night, Ninja, Undisputed 3 / Yenilmez 3, Assassination Games, Re-Kill, Universal Soldier, El Gringo, The Expendables 2, Zero Dark Thirty, Legendary: Tomb of the Dragon, Green Street Hooligans, Ninja: Shadow of a Tear, Herkül: Efsane Başlıyor, Wolf War, Close Range, Grimsby, Undisputed 4 / Yenilmez 4, Doktor Strange filmlerinde rol almıştır.

Bizlere Undisputed / Yenilmez film serisi ile büyük motivasyon sağlayan Yuri boyka’nın boyu 178 cm, Yuri boyka’nın kilosu ise 75 kg dır.

 

Yuri Boyka Vücut Geliştirme Programı

Yuri Boyka antrenmanlarında genellikle hacim kazanmak için çalışıyor. Bu da demek oluyor ki yaptığı ağırlıkları düşük tekrar yüksek ağırlık prensibini temel alarak yapıyor. Şimdi sizlerle kas hacmini arttırmak için uyguladığı programı paylaşmak istiyorum.

 

Pazartesi (Üst Kısım)

 

Salı – Dinlenme

 

Çarşamba (Alt Kısım)

 

Perşembe – Dinlenme

 

Cuma (Üst Kısım)

Pazartesi günü kullandığı programın aynısını kullanıyor fakat flat bench press hareketi yerine Incline Press hareketini uyguluyor.

Ayrıca Yuri Boyka cardio amacıyla çeşitli hareketler uyguluyor. Bu hareketleri uygulamanız eğer sporda yeniyseniz size oldukça zor gelecektir. Bu yüzden sporda belirli bir seviyeye gelmiş olan sporcuların uygulamasını öneriyorum.

Bu hareketlerin 4 tanesini de arka arkaya yaptıktan sonra 30 saniye ara verin. Toplamda 2 veya 3 defa hareketleri tekrarlayın.

 

Cumartesi – Dinlenme

 

Pazar – Dinlenme

 

About The Author
- 1993 İzmir doğumlu. Orta okul ve lise yıllarında profesyonel koşucuydu. 2010 yılından itibaren fitness yapmakta.
Abonelik
Bildir
guest

2 Yorum
En yeni
En eski Beğenilen
Inline Feedbacks
View all comments
Eren

deniyeceğim ama genelde yapamadığım hareketler örneğin deadlift boş bar ile ağrı hissediyorum. onun yerine ne koymalıyım

Fitnessandbeast

Ters mekik. Deadlift öncesi hazırlık amaçlı faydalı olur.