Reverse Wrist Curl Nasıl Yapılır?

Reverse Wrist Curl

Reverse Wrist Curl Hareketinin Başlangıç ve Bitiş Pozisyonları

 

Reverse Wrist Curl hareketi bilek ile yapılan bir Forearm (ön kol) egzersizidir. El ve Dirsek arasında bulunan ön kol kaslarının dış kısmında olanları çalıştırır. Bilek güreşi ve boks ile ilgilenen sporcuların vazgeçilmez hareketlerinden biridir.

 

Reverse Wrist Curl Nasıl Yapılır?

  1. Bir benchin önünde dizleriniziz üstüne çökün. Ön kollarınız benche temas etmeli ,yere paralel olmalı ve avuç içleriniz aşağıya bakmalı.

  2. Üstten tutuşla tuttuğunuz barbell’i  ya da her bir elinize aldığınız dumbbell’ları sadece bileklerinizi bükerek yukarı doğru  kaldırın.

  3. Burada dikkat edilmesi gereken şey ise yapacağınız tekrar sayısı değil, maksimum yanmayı hissedeceğiz ağırlık olmalıdır. Çok fazla ağırlık kullanırsanız bileklerinizi sakatlamanız kaçınılmazdır. İlk bir kaç denemede daha hafif ağırlıklar seçip hareketin temelini ve kaldırabileceğiniz yükü mutlaka hesaplayın.

 

Reverse Wrist Curl

Hareketin Yapılışı

 

Reverse Wrist Curl Hangi Kasları Çalıştırır?

  • Bu hareket Extensor carpi radialis longus, Extensor carpi radialis brevis, Extensor carpi digitorum, Extensor carpi digitorum, Extensor carpi digiti minimi, Extensor carpi digiti ulnaris  ön kol kaslarını çalıştırır.

 

Reverse Wrist Curl

Forearm (Ön Kol) Kas Anatomisi – Extensor kasları detayı

 

Reverse Wrist Curl

Hareketin Çalıştırdığı Kaslar

 

Yazar Hakkında
- 2012 yılından beri Fitness Antrenörü. Eski futbolcu. Sport Vision Plus fitness salonun da eğitmenlik yapmakta.

1 Yorum

Egzersizle ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.